Haber

12 Bingölspor yeniden Türkiye Kupası’na dahil oldu

Bingöl Aktüel TV / BİNGÖL (İGFA) –6 Eylül’de yapılan Türkiye Kupası kura çekiminde temsilcimiz 12 Bingölspor, Hakkari ile birlikte kupadan elendi.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), kamuoyunun yoğun baskısı sonucunda kararını yeniden gözden geçirerek 12 Bingölspor ve Hakkarispor’u yeniden Türkiye Kupası’na dahil etti.

Özellikle sosyal medya üzerinden taraftarlardan gelen yoğun baskı, TFF’nin hatasını düzeltmesine neden oldu. Bu gelişmenin ardından 12 Bingölspor resmi hesabından bir açıklama yayınladı.

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı: “Bilindiği üzere Türkiye Futbol Federasyonu’nun 6 Eylül 2023 tarihinde gerçekleştirdiği Bölgesel Amatör Lig grupları bilgilendirme ve kura toplantısında kulübümüzün temsil yetkisi elinden alınmış ve sözleşme dışı bırakılmıştır. bardak. Ancak Kulüp Başkanımız Sayın Mehmet Engin Özturan ve yönetim kurulumuzun ilk günden itibaren gösterdiği kararlı duruş ve yoğun çabaları sonucunda Türkiye Futbol Federasyonu bu karardan vazgeçerek 12 Bingölspor’a Ziraat Bankası’nda temsil hakkı verdi. Türkiye Kupası yine hak ettiği formda.

Bu süreçte bizlere destek veren ilimizin değerli yöneticilerine, kulüp başkanlarına, futbolseverlere ve sivil toplum kuruluşlarına teşekkür ederiz. Ayrıca tüm Bingöllülere ve 12 Bingölspor taraftarına desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu