Haber

CHP’li Kaya’dan Bakan Özer’e: Bu muamele asla unutulmayacak

ANKARA (İGFA) – CHP’li Yıldırım Kaya, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, uzman ve başöğretmenlik unvanları için yapılacak imtihanının hukuksuz olduğunu ileri sürdü.

Farklı görüşteki 15 sendikanın, bu imtihana itiraz ettiğini ve bahsin Anayasa Mahkemesine taşındığını anımsatan Kaya, “Anayasa Mahkemesinin sınavdan önce kararını vermesi gerekir. Aksi takdirde mağduriyetler oluşacak.” diye konuştu.

Sınavda çıkacak soruların elden ele dolaştığına yönelik ihbarlar aldıklarını tez eden Kaya, birtakım sendikaların üyelerine gönderdiği imtihan kitapçıklarını basın mensuplarına gösterdi. Kaya, bu kitapçıklardaki soruların imtihanda çıkması durumunda bunun hesabını soracaklarını, hiç kimsenin öğretmenin onuruyla oynamaya hakkı olmadığını söyledi.

Kaya, Hatay’da atanma talebinde bulunan öğretmenlerin Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’e çiçek sunduğunu anımsatarak şunları kaydetti:

“Öğretmen karşısında kulağını kaşıyan bir Ulusal Eğitim Bakanı istemiyoruz. Çiçeğini almadığın öğretmenler bir gün atanacak lakin senin öğretmenlere yaptığın bu muamele asla unutulmayacak. Mahmut Özer’i kınıyorum. Öğretmenin elinden çiçek almamak bir yana, öğretmenin eli öpülür. Öğretmene ve vatandaşa hürmet göstermek her siyasetçinin misyonudur. Şayet vatandaşın kaygısı sana ağır geliyorsa o koltukta oturmayacaksın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu