Haber

Ergani Kaymakamı ve Belediye Başkan Yardımcısı Karaaslan yatırımları aktardı

Ergani Kaymakamı ve Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Karaaslan, bu yıl ilçede yapılan yatırımlarla ilgili açıklamalarda bulundu.

Karaaslan, yaptığı açıklamada, altyapı çalışmaları ile ilgili bu yıl 500 bin metrekarelik parke taşı ihalesi yaptıklarını belirtti.

Karaaslan, “200 bin metrekaresini köylere 500 bin metrekare, merkeze 300 bin metrekare yaptık. Bunlarla ilgili süreç devam ediyor. Yüzde 80’i bitti. Mahallelerimizi bitirmek üzereyiz. Önümüzdeki yıla kadar girmediğimiz köy kalmayacak.Vatandaşlarımızı çamurdan tozdan kurtaracağız.” dedi.

Karaaslan, doğalgaz çalışmalarının tamamlandığı mahallelerde betonlama işlemini gerçekleştirdiklerini, halen üretimde olan dokuma fabrikasının da önümüzdeki yıl tamamlanacağını, ilçedeki işsizliğin büyük oranda azalacağını kaydetti. bu proje ile bir yere kadar.

Karaaslan, ilçede merdiven altı üretim yapan tekstilcileri buluşturacak atölyelerin olduğu bir alan oluşturmayı düşündüklerini ve bu fikirleri hayata geçirmek için çaba sarf ettiklerini ifade etti.

İlçeye yeni otogar yapılacağını ifade eden Karaaslan, “Şu anda inşaat başladı. Otogar alanı 8 bin metrekare olacak. Yeni otogar mevcut otogarın 3-4 katı olacak.” terimini kullandı.

Büyükşehir Belediyesi’nin Millet Bahçesi projesini başlatarak ilçedeki asfaltlama çalışmaları ve yol yapımına katkı sağladığına işaret eden Karaaslan, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Abdullah Çiftçi’ye teşekkür etti.

Macera Parkı’nı tamamladıklarını ve yeni parkların yapılması için çalıştıklarını kaydeden Karaaslan, pazar yerlerini tamamladıklarını ve bakkalı merkezden kaldıracaklarını ifade etti.

Karaaslan, “Bu yıl yatırımlar açısından çok güzel geçti. İnşallah bu yatırımların devamı ile Ergani halkına daha iyi hizmet vermek için elimizden geleni yapacağız.” söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu