Teknoloji

Playstation Özel Oyunu Olarak Çıksa da Sonradan PC’ye de Gelmiş 11 Single Player Oyun

PlayStation exclusive oyunların son devirlerde PC tarafına gelmesi epeyce heyecan verici bir gelişme. Spider-Man, Uncharted ve God of War üzere üretimleri PC üzerinde daha yeterli grafiklerle ve 60 FPS oynayabilmek artık hayal değil. Hem gelen hem de önümüzdeki günlerde gelecek oyunların listesi şu biçimde;

1. HELLDIVERS

Arrowhead Game Studios tarafından geliştirilen HELLDIVERS, Mart 2015’de PlayStation 3, 4 ve Vita için çıkış yapmıştı. İzometrik bir yapıda oldukça eğlenceli Shooter deneyimi sunan oyun, Aralık 2015’te PC için çıkış yapmıştı.

2. Heavy Rain

Quantic Dream’in sevilen oyunu Heavy Rain, PC tarafına gelen bir diğer exclusive oyunu olmuştu. 2010’da PlayStation 3, 2016’da ise PlayStation 4 için çıkış yapmıştı. Quantic Dream’in başka 2 oyunuyla birlikte daha sonradan PC tarafına gelen üretimlerden birisi oldu.

3. Beyond: Two Souls

2013’te PlayStation 3, 2015’te ise PlayStation 4 için çıkış yapan Beyond: Two Souls, Quantic Dream’in Heavy Rain ile birlikte 2020 semalarında PC tarafına getirdiği bir diğer oyunu olmuştu.

4. Detroit: Become Human

2018 yılında PlayStation 4 için çıkış yapan ve eleştirmenlerden olumlu notlar almayı başaran Detroit: Become Human, Quantic Dream’in PC’ye getirdiği bir diğer exclusive oyunu olmuştu.

5. Horizon Zero Dawn

PlayStation 4 için 2017’de satışa sunulan Horizon Zero Dawn, dopdolu açık dünyası ve aksiyonu bol oynanışıyla bir oldukça sevilmişti. Sony, 2020’de oyunu PC tarafına getirmek istediğinde büyük sükse yaratmıştı.

6. Days Gone

Kimisi tarafından sıkıcı bulunan, kimisi tarafından ise yere göğe sığdırılamayan Days Gone, 2019’da PlayStation 4 için çıkış yapmıştı. Ortadan geçen 2 yıldan sonra Sony, oyunu PC’ye getirdi ve bir hayli başarılı optimize ettiği söylenebilir.

7. God of War

BOY! God of War, İskandinav Mitolojisine geçtikten sonra birde platform değiştirmeyi ihmal etmedi. 2018’de çıkan üretim, Ocak 2022 üzere PC tarafında da oynanabilir oldu. Serinin eski oyunları da gelir mi? Bilinmez.

8. Marvel’s Spider-Man Remastered

PlayStation 4’ün en çok sevilen ve satan oyunlarından olan Marvel’s Spider-Man, Remastered sürümüyle Ağustos 2022 tarihinde PC tarafına gelmişti. Miles Morales’de ağabeyini takip edecek.

9. UNCHARTED: Legacy of Thieves Collection

A Thief’s End ve The Lost Legacy oyunlarının bulunduğu Legacy of Thieves Collection, geçtiğimiz günlerde PC oyuncuları ile buluştu. Serinin eski oyunları neden gelmiyor diye soranları linke doğru alalım.

10. Sackboy: A Big Adventure

LittleBigPlanet serisinin spin-off yapımlarından birisi olan Sackboy: A Big Adventure, 2020’de duyurulmuş ve ortadan geçen 2 yıldan sonra PC’ye gelmeye hazırlanıyor. Çıkış tarihi ise 27 Ekim 2022.

11. Marvel’s Spider-Man: Miles Morales

2020’de PlayStation 4 ve 5 için çıkış yapan Marvel’s Spider-Man: Miles Morales, nihayet PC için de geliyor. Çıkış tarihi 18 Kasım 2022 olarak belirlenmiş durumda.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu