Haber

Trabzon Büyükşehir Belediyesi: Sera Gölü’ndeki yangına müdahalede gecikme yaşanmadı

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Sera Gölü’ndeki sosyal tesislerde yer alan restoranda çıkan yangına müdahalede gecikme yaşanmadığını belirtti.

Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamada, 2 Kasım’da çıkan yangına ilk müdahalenin söndürücülerle çalışan işçi tarafından yapıldığı, itfaiyeye haber verilmesinin ardından ilk ekibin olay yerine geldiği belirtildi. 8 dakika sonra sahne ve 15 dakika sonra ikinci takım.

Açıklamada, yangına müdahale sırasında patlama tehlikesi bulunan çok sayıda tüpün tahliye edildiği belirtildi. “Yangına ilk müdahale süresi ülke genelinde ortalama 10 dakika civarında olup, bu anlamda itfaiye ekibi açısından herhangi bir gecikme yaşanmamaktadır. Tesisin ahşap ve ahşap yüzeylerinin cilalı olması başlangıç ​​noktası anlamına gelmektedir. Yangının yanıcı maddelerdir.” “Alan yoğunluğunun olması ve tesisin yapısal özelliğinden dolayı hava akımının olması nedeniyle yangın çok hızlı büyüdü.” İfadesi yer aldı.

Açıklamada, olayların daha da kötüleştiği Çukurçayır ve Otogar bölgelerinde itfaiye teşkilatı kurulmasının hayata geçirildiği vurgulanarak, “18 ilçede 21 istasyonu bulunan İtfaiyemiz itfaiye teşkilatının sayısını artırıyor. Her yıl artan olaylara paralel olarak istasyonlarda 2022 yılında 1831’i yangın olmak üzere 3 bin 792 olaya müdahale edildi.” .” bilgisi paylaşıldı.

Öte yandan itfaiye istasyonlarının mevcut kapasitesinin sayı, yer seçimi ve olay istatistikleri doğrultusunda değerlendirilmesi amacıyla 2022 yılında KTÜ Endüstri Mühendisliği ile proje geliştirildiği ve Derecik’te itfaiye istasyonu kurulması ihtiyacının arttığı kaydedildi. İlçe ve çevresi tespit edilemedi.

habererenler.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu