Yaşam

Ankara’da ‘VII. Rusça Olimpiyatları

VII. Ankara Rus Eğitmenler ve Tercümanlar Derneği Organizasyon Komitesi Başkanı Karina Pobedovna Düzçimen’in kaleme aldığı Rusça Olimpiyatları, Akkuyu NÜKLEER A.Ş. . Ve Rus-Türk Ticaret Evi ‘ROST‘, Rusya Federasyonu sponsorluğunda Türkiye Büyükelçiliği, ​Ankara Rus EviVe Rus Vatandaşları Kuruluşları Koordinasyon Konseyiİ.’nin organizasyon desteği ile Ankara’da gerçekleştirildi.

Rusya Federasyonu Ankara Büyükelçisi Aleksey Yerhov, final töreninde yaptığı açılış konuşmasında, Rus dilini dünya kültürünün ayrılmaz bir parçası olarak yaygınlaştırmayı, Rusçanın Türkiye’deki konumunu güçlendirmeyi ve ulusal Rusça çalışmalarını desteklemeyi amaçlayan bu eğitim kampanyasının önemini vurguladı.

Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Alexey Yerhov

3 bini aşkın katılımcının yer aldığı olimpiyatlarda, Akkuyu Nükleer A.Ş. Rus-Türk Ticari Konutları (ROST) tarafından hazırlanan çeşitli ikramlar dağıtıldı. Kazananlara Ödüller Rusya Federasyonu Büyükelçiliği Büyükelçisi ve Müsteşarı Aleksey İvanovve Ankara Rusya Konut Lideri Alexander Sotniçenkotarafından verilen

habercelikhan.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu